Кафедра вчителів гуманітарних дисциплін

Мова – це наша національна ознака, у мові – наша культура, сутність нашої свідомості.
                                                     (Іван Огієнко)

Методична тема

Вдосконалення змісту і методів навчання з рідної мови та літератури засобами особистісно орієнтованих технологій

Левченко Олександра Андріївна
Рябченко Тетяна Миколаївна
Скобочкіна Наталія Іванівна
Сафонова Любов Григорівна
Юрченкова Олена Олександрівна
Гармаш Олександра Леопольдівна

Основні завдання
1.Навчальну діяльність підпорядковувати вирішенню головної проблеми - формування гуманістичного світогляду, духовного світу людини, посилення виховного впливу навчання, збагачення духовними надбаннями людства, виховання моральних та естетичних цінностей, національно свідомої особистості, громадянина української держави.
2.Використання сучасних педагогічних технологій, основаних на особистісно орієнтованому, комунікативно-діяльнісному, соціокультурному підходах.
3.Впровадження профільної мовної освіти, поглибленого навчання з української мови та літератури.
4.Для активізації комунікативної діяльності учнів використовувати групову роботу, учнівські диспути, рольові ігри, керовані дослідження та самостійні проекти, розігрування діалогів, ведення бесіди тощо.
5.Формування в учнів читацької та мовленнєвої культури, творчих здібностей, критичного мислення, культури полеміки.
6.Запровадження тестової системи оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів гуманітарного циклу, основаної на індивідуалізації та диференціації.
7.Використання педагогічного програмного забезпечення.