Харчування

Дитяче гаряче харчування у ХСШ організовано Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про молоко та молочні продукти»,   міської Програми «Дитяче харчування» на 2012 – 2015 роки»,  рішень сесії Харківської міської ради від 21.01.2015 №1806/15 «Про затвердження кошторису витрат на виконання міської Програми «Дитяче харчування» на 2012-2015 роки за рахунок коштів міського бюджету міста Харкова на 2015 рік» та  №1799/15 «Про внесення змін до міської Програми «Дитяче харчування» на 2012-2015 роки», наказу Департаменту освіти Харківської міської ради від 05.02.2015 «Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів району у 2015 році»,  наказів управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради від 05.01.2015 №3 «Про організацію харчування учнів та вихованців у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Орджонікідзевського району в 2015 році» та від 06.02.2015 №38 "Про організацію харчування учнів та  вихованців навчальних закладів району у 2015 році", згідно  наказів з організації харчування по навчальному закладу.
У школі розроблені комплексно-цільові заходи організації і розвитку харчування учнів, якими передбачено:
-         зміцнення матеріально-технічної бази їдальні;
-         розширення сфер послуг для учнів і батьків;
-         удосконалення різноманітності раціону харчування;
-         виховання культури прийому їжі;
-         пропаганда здорового способу життя.
               У школі за рахунок бюджетних коштiв здiйснюється харчування учнiв:
- яким згiдно iз Законом України "Про статус i соцiальний захист громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи"(796-12) гарантується пiльгове харчування;
-1-4 класiв;
- з числа дiтей-сирiт та дiтей, позбавлених батькiвського пiклування;
- з малозабезпечених сiмей, що отримують допомогу вiдповiдно до Закону України "Про державну соцiальну допомогу малозабезпеченим сiм'ям" (1768-14).
Відповідно до Рішення виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області від 04.02.2015 №23 «Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м. Харкова у 2015 році» та затвердженого обсягу асигнувань на харчування, ввести в дію з 01 березня 2015 року такі грошові нормами харчування:
        - для учнів 1-4-х класів – 7,00 грн.;
        - для учнів 1-х класів безкоштовне харчування молоком – не більше 3,00 грн.;
        - для учнів пільгового контингенту:
                  - 1-4-х класів, які відвідують групи продовженого дня – 10,00 грн.;
                  - 5-11-х класів – 10,00 грн.

Графік

чергування адміністрації та вчителів

у шкільній їдальні Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №155   Харківської міської ради Харківської області

у 2014/2015 навчальному році

№ п\п

Дні тижня

Черговий адміністратор, вчитель

Погуляйло Т.В., Пліщенко С.А.

2.

Скобочкіна Н.І., Устименко М.О.

3.

Гармаш О.Л., Гарбуз І.М.

4.

Базарган Н.Л., Барабаш С.В.

5.

П’ятниця

Власюк М.І., Вдовенко А.Г.

Раціональне харчування

Раціональне харчування – це харчування «розумне» , так як назва походить від латинського слова « Rationalis », що означає « Розумний ». Раціональне харчування має бути повноцінним , різноманітним по продуктах і видам страв, збалансованим по компонентах , залежно від віку людини , виду його діяльності та стану здоров’я, і, нарешті, смачним. Правильне раціональне харчування і його значення для здоров’я людини важко переоцінити: таке харчування відповідає здоровому способу життя і не шкодить людині .

В основі концепції раціонального харчування лежить ідея про те, що харчування покликане давати людині всі необхідні для повноцінної активної життєдіяльності компоненти і речовини, при цьому продовжувати активний період життєдіяльності та зміцнювати здоров’я людини.

Основні принципи раціонального харчування.

В основі функціонування організму людини лежать закони термодинаміки, і найважливіший, принцип  раціонального харчування такий: енергетична цінність одержуваної їжі повинна бути повністю адекватною витратам енергії організму, не перевищуючи її, і не відстаючи значно . У сучасному житті принцип обліку енерговитрат майже ніхто не дотримується : люди схильні є здебільшого калорійні продукти , без урахування добової потреби організму в калоріях . У надмірній кількості споживаються, як правило, хліб і хлібобулочні, кондитерські вироби, цукор, жир і масло, жирні сири, майонез, жирне м’ясо, картоплю. Бич нашого століття – ожиріння, яке все частіше реєструється у дітей. Все більший відсоток новонароджених з надмірною масою тіла народжуються у матерів , які не обмежували себе у вживанні цих продуктів. Ожиріння здебільшого реєструється в дуже розвинених країнах – Америка, країни Європи. Кожен знає, що ожиріння несе на собою цілий букет захворювань, які ведуть до дегенерації, порушень репродуктивної функції, обмеженням в роботі.

• Продукти, необхідні для нормального росту і розвитку школярів