Діти та Інтернет

ПОСІБНИК З Інтернет-БЕЗПЕКИ ДЛЯ БАТЬКІВ

/Files/images/New/perestoroga.gif

Батьки мають перебувати у близькому контакті з дітьми під час дослідження ними Інтернет-ресурсів. Бібліотекам, школам, клубам слід навчати дітей безпечному користування Інтернет. Дорослим не слід надавати приватну інформацію про дітей (фотографії, адреси, номер школи і класу) на сімейних або шкільних сайтах. Дітей і підлітків слід навчати нести відповідальність за свою поведінку у мережі. Немає нічого дивного, якщо діти знають про Інтернет більше за батьків. Попросіть їх навчити вас деяких речей у користуванні Інтернет; поговоріть з ними про те, що гарного і що поганого є у мережі.Батькам треба навчитися не проявляти надмірної реакції, якщо вони побачать, що дитина переглядає небажані матеріали або порушує правила. Не сваріть і не наказуйте дитину, якщо вона розповіла Вам про неприємну зустріч в Інтернет. Вашою найкращою стратегією буде попрацювати разом, таким чином ви обидва зможете зрозуміти що трапилося, і як зробити, щоб це більше не повторювалося.Досвід, набутий дітьми в Інтернет, може бути корисний для них у подальшому житті. Уміння зробити гарний вибір в Інтернет може навчити дітей критично ставитися до проблем, з якими їм доведеться зустрітися у подальшому житті.Оскільки діти часто є більш "продвинутими" користувачами, ніж дорослі, для них не є складністю зареєструватися у он-лайнових іграх або у "чатах". Вони не розуміють наслідків відкриття персональної інформації чужинцям. Як правило, дітям не слід надавати персональну інформацію незнайомцям без дозволу батьків. Ця інформація включає ім'я, адресу електронної пошти, поштову адресу, фотографію, номер школи і класу і таке інше. Розкажіть дітям про небезпеки, до яких призводить надання персональної інформації, і роздрукуйте для них головні правила он-лайнової подорожі мережею.
26 листопада – Всесвітній день інформації

відзначається щорічно за ініціативою Міжнародного форуму інформатизації, який відбувся 26 листопада 1992 року.

Неймовірне про Інтернет:

• Інтернет був створений у 1960 році для організації оборони США.

• Загальна кількість інтернет-користувачів по всьму світові складає 2 млрд.
  • Перша комп’ютерна миша була створена Дугласом Енгельбартом в 1968 році.
  • Соціальні мережі та блоги – четвертий за популярністю сервіс Інтернету. Ці сервіси є більш популярними , ніж електронна пошта.
  • Люди, які користуються Інтернетом , кліпають 10 разів на хвилину, а ті хто не використовує Інтернет – щонайменше вдвічі частіше.
  • Однією з найбільших загроз, які приносить Інтернет, є інтернет-залежність.
  • Батьки 70% користувачів-дітей не знають, що їхні діти роблять в Інтернет.

П’ять способів запобігання «зомбуванню» комп’ютерів
Інтернет-зловмисники можуть використовувати вірусну програму, щоб одночасно встановити контроль над великою кількістю комп’ютерів та використовувати їх як зомбі, які створюють потужну мережу для зловмисної діяльності.

Мережа зомбі, до якої може входити до 100 000 комп’ютерів, використовується для поширення небажаної пошти, вірусів, атак на інші комп’ютери та сервери, а також скоєння інших видів шахрайства.

Мережі зомбі високо оцінюються зловмисниками і стали серйозною проблемою в Інтернеті.

Ознаки зараження комп’ютера

Вірус, якій перетворює комп’ютер у зомбі, може викликати відображення незрозумілих повідомлень, пригальмовує роботу комп’ютера або викликає несподівану його діяльність.

Подібні віруси не вимикають комп’ютер, тому що для роботи мережі зомбі необхідно підключення до Інтернету.

Дізнайтесь і про інші ознаки зараження комп’ютера вірусами.

Що робити, якщо комп’ютер є зараженим?

При наявності ознак зараження комп’ютера вірусами спочатку переконайтесь у тому , чи встановлене програмне забезпечення та чи не застаріло воно. Потім запустіть засіб видалення шкідливих програм (EN).

П’ять способів запобігання «зомбуванню» комп’ютерів

• Ніколи не відкривайте вкладені повідомлення електронної пошти, миттєвих або мобільних повідомлень, якщо іх вміст не відомий. Вкладенні можуть містити віруси, які поширюються електронною поштою.
  • Використовуйте брандбраузер.
  • Своєчасно оновлюйте програмне забезпечення.
  • Підпишіться на стандартні антивірусні та антишпіонські програми та регулярно їх оновлюйте.
  • Використовуйте ліцензійне програмне забезпечення. Мережі зомбі часто формуються із комп’ютерів, на яких встановлено нелегальні версії операційних систем. Неліцензійне програмне забезпечення більш вразливе та може містити віруси, встановлені без відома користувача.