Практичний психолог працює над методичною проблемою:

- розвиток здатності до самопізнання та впевненості в собі учнів підліткового віку засобами інтерактивних методів

Пріоритетним напрямком діяльності практичного психолога у 2014/2015 навчальному році є:

- псиихологічний супровід допрофільного і профільного навчання;

- підвищення самооцінки учнів, попередження конфліктів в класах;

- створення умов для формування усвідомленої мотивації щодо реалізації здорового способу життя;

- підвищення культури у всіх учасників навчально-виховного процесу.

Обов’язки практичного психолога:

1)   здійснення психологічного супроводження процесу адаптації до навчання у школі дітей 6-7 – річного віку з метою виявлення і створення оптимальних соціально психологічних умов для розвитку особистості та систематичного вивчення психофізичного розвитку дитини;

2)   здійснення психологічного супроводження процесу адаптації до навчання у середній школі учнів 5-х класів;

3)   дослідження рівня готовності учнів 4-х класів до переходу на навчання у середню школу;

4)  здійснення психологічного супроводження до профільного і профільного навчання, профорієнтаційна робота з учнями випускних класів;

5)     пошук та робота з обдарованими дітьми з метою розвитку здібностей та нахилів;

6) робота з молодими вчителями, класними керівниками, вчителями – предметниками з метою індивідуального підходу в навчально-виховному процесі;

7)   робота з важковиховуваними дітьми з метою корекції їх поведінки і відношення до навчання;

8)   просвітницька робота з учнями, педагогічним колективом і батьками.

Додатково проводяться корекційно-відновлювальні та розвивальні групові заняття з учнями 1-х, 4-х, 5-х  класів.

Практичний психолог є керівником безкоштовного гуртка "Сприяння просвітницькій роботі "рівний-рівному" серед молоді України щодо здорового способу життя". Основною метою якого є: підвищеня рівня поінформованості, розширення знань підлітків і молоді про здоров'я; здоровий спосіб життя; формування в них цінностей і життєво важливих переконань; напрацювання необхідних практичних навичок відповідальної поведінки щодо свого життя і здоров'я, а також здоров'я і життя оточення. У 2014/2015 навчальному році прийняти активну участь у роботі гуртка мають змогу учні 8-х класів.

Екстренна психологічна допомога

Шановні учні, батьки, вчителі!

Продовжує свою роботу міський Телефон довіри.
У житті кожного іноді виникають проблеми, вирішити які наодинці важко. Ви можете розраховувати на підтримку, компетентну консультацію та практичну допомогу.
Телефон довіри: 764-22-39

Також ви можете звернутися за такими телефонами:

705-04-69

ЩОДНЯ
 ЦІЛОДОБОВО

Телефон довіри Харківського обласного центру          соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді

771-84-57

ПО БУДНЯХ
 з 9- 00
 до 17- 45

Телефон довіри Харківського міського центру  соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді «Довіра»

706-32-84

ПО БУДНЯХ
 з 17- 00
 до 21- 00

Телефон довіри «Нитка Аріадни»

8-800-500-21-80
 (безкоштовно зі  стаціонарних тел.)

ЩОДНЯ
 з 9- 00
 до 21- 00

Всеукраїнський телефон довіри для дітей і молоді

Про роботу Харківської обласної центральної
психолого-медико-педагогічної консультації

Шановні батьки та вчителі!
Доводимо до Вашого відома, що в області працює Харківська обласна центральна психолого-медико-педагогічна консультація (ХОЦ ПМПК), яка є державною діагностико-корекційною структурою.
Діяльність ХОЦ ПМПК спрямована на виявлення, облік, діагностичне обстеження дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, віком до 18 років, направлення їх до спеціальних дошкільних та загальноосвітніх навчальних, лікувальних закладів відповідного типу, установ та закладів системи праці та соціального захисту населення.

Також спеціалісти ХОЦ ПМПК консультують батьків (або осіб, що їх замінюють), педагогів, медичних працівників з питань навчання, виховання, соціальної адаптації та інтеграції у суспільне життя дітей з відхиленнями в психофізичному розвитку.

Додаткову інформацію про діяльність ХОЦ ПМПК можна отримати за телефоном (057) 315-04-62,
електронною поштою [email protected]
або за адресою: 61085 м. Харків, вул. Проскури, 7